MASÁŽE

Masáž používaná v naší ambulanci je dle svého charakteru kombinací léčebných technik měkkých tkání a klasické, švédské masáže. Dále nabízíme účinné detoxikační medové masáže. Ty svým hloubkovým účinnkem urychlují regeneraci, odbourávají bolest a vyplavují z těla toxiny. Je velmi účinná například při "boji" s celulitidou nebo s drobnými kožními problémy. 

Nevhodná je pro diabetiky !

Vždy si můžete vybrat zda si dopřejete celkovou nebo částečnou masáž.

Navíc můžete získat další informace a rady od odborného personálu a doporučené cviky vhodné jako doplněk Vaší autoterapie např. do zaměstnání.

 

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou terapie.

 

Obecné informace o druzích masáží

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže. Popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení, pro udržení vláčnosti orgánů a jako prevence proti zdravotním potížím." Podstatně mladší je švédská masáž, kterou kolem roku 1830 popsal Per Henrik Ling a který se v západních kulturách považuje za základní formu masáže, „klasickou“ masáž.

Existuje přes 100 různých druhů masáží ( klasické, sportovní, reiky, thajské, masáže s doplňkem medu, čokolády, piva či bylin,...) vycházejících z různých kulturních základů. Jednotlivé druhy masáží se vzájemně prolínají. Je to díky svébytnosti masérů, kteří se postupem své praxe vyvíjejí, studují různé masážní techniky, či terapeutické metody, jejichž pochopení vnáší osobitost do pojetí masáže masérem.